KONST / Litografier / Färglitografi 6972644
*
nr 697 2644
Niki de Saint Phalle
(1930-2002), Frankrike
Färglitografi , Niki de Saint Phalle (1930-2002), 8/300, 63x48
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 15:13:09
1
Vinnande bud
16/5 15:55:34
2
3.100 kr
- Konstnär/Designer
Niki de Saint Phalle
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Läs mer om Niki de Saint Phalle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad niki de saint phalle
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Niki de Saint Phalle
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Läs mer om Niki de Saint Phalle
nr 697 2644
Niki de Saint Phalle
(1930-2002), Frankrike
Färglitografi , Niki de Saint Phalle (1930-2002), 8/300, 63x48
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, målare och filmare, född 1930, död 2002.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 15:13:09 | 1 | Vinnande bud |
16/5 15:55:34 | 2 | 3.100 kr |
- Konstnär/Designer
Niki de Saint Phalle
Niki de Saint Phalle, född Catherine-Marie-Agnès Fal de Saint Phalle, fransk skulptör, mÃ¥lare och filmare, född 1930, död 2002.Läs mer om Niki de Saint Phalle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad niki de saint phalle
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27